Cisco’nun Bütünleşik İletişim Sistemleri ile tanışmaya hazır mısınız? Evet mi? O halde başlayalım

Acele etmeyin. Çünkü ürünlere sahip olduğunuzda sizin için yeteri kadar hızlı olduğunu fark edeceksiniz.

Cisco, Bütünleşik İletişim Sistemleri çözümünde oldukça geniş bir ürün grubuna sahip. Gelin önce Endpoints olarak adlandırılan ürünleri bir inceleyelim

Cisco Endpoints Çözümleri
Desktop Endpoints

Cisco’nun desktop çözümleri IP video telefonlar ve çok fonksiyonlu desktop monitörleri içermektedir. Genel olarak ofis ortamlarında ve hatta home ofislerde düz veya ayaklı olacak şekilde konumlandırılır. Eğer herhangi bir mobil client uygulaması yoksa, desktop çözümleri anlık mesajlaşma ve kalıcı içerik sağlayamazlar. Temel fonksiyonları yüksek kalitede  video ve ses sağlamaktır. Özellikle de toplantılar için. Desktop cihazlarının Cisco UCM e kaydolmaları oldukça kolaydır. Auto-configuration yöntemi veya QR barkod kodu ile sisteminize rahatça kaydını yapabilirsiniz.

DX80
DX70
8800 Telefon
7800 Telefon

Cisco’nun 8800 serisi Video IP telefonları ,7800 serisi IP telefonları en son model telefonlarıdır.(2108 ocak). On-primese olarak olarak adlandırılan sadece kendi platformunuzda çalıştırabileceğiniz özelliğe sahip olduğu gibi bulut bulut üzerinde de kullanılma özelliklerine sahiptirler (HCS-cloud hosted). Özellikle Cisco’nun  yaygın bir şekilde desteklemeye başladığı  vpn-less özelliği 8800 ve 7800 ürünleri içinde aktif durumda. Artık herhangi bir vpn bağlantı olmaksızın cihazlarını sisteminize kolaylıkla kayıt ettirebilirsiniz.

Arka plan sesleri artık toplantılarınıza mani olamayacak

Cisco’nun DX desktop serisi yüksek kalitede video ve ses özelliğinin dışında monitör özelliği sayesinde masa üstü kullanım alanında avantajlar sağlıyor. Eğer DX serisi bir ürüne sahipseniz masanızda harici bir monitör bulundurmanıza gerek yok. Ayrıca intuitive olarak adlandırılan sezgisel dokunmatik ekran özelliği ile harika bir ekran deneyimine sahip. DX 80’in bilinen en büyük özelliği ise intelligent audio. Siz bir toplantıdayken eğer birden fazla mikrofon kullanıyorsanız , katılımcılar sizin bulunduğunuz ortamdaki arka plan seslerini asla duymaz.

Room Video Devices

Cisco Room Serisini konferans odaları, eğitim salonları, yönetici odaları gibi farklı odalarda konumlandırabilir ve kullanabilirsiniz. En temel fonksiyonu doğal bir toplantı ve sunum ortamı oluşturmaktır. Cisco Room Serisinin bilinen en büyük özelliği kamerasının otomatik pozisyon almasıdır. Bir toplantı ortamında söz aldığınızda kameraya dönerek konuşmanıza gerek yoktur. Room sesinizi algılayarak kamera yönünü size doğru çevirecektir. Ve tabiki intelligent proximity. Cisco’nun intelligent Proximity özelliği sayesinde mobil cihazınız ile toplantılarda içerik paylaşabilir ve hatta toplantılarınızı yönetebilirsiniz.